VIESSMANN Aquahome 30 SMART-balíková zostava_ZK06294

Kód: ZK06294
Neohodnotené
Značka: VIESSMANN
1 783,20 € –18 %
VIESSMANN Aquahome 30 SMART-balíková zostava_ZK06294
1 783,20 € –18 % 1 460 € 1 216,67 € bez DPH
3 týždne

VIESSMANN Aquahome 30 SMART v balíková zostava

Detailné informácie

Doprava zdarma
Doprava zdarma
pri nákupe nad 200 €
Garancia originality
Garancia originality
kvality a pôvodu produktov
Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
zvyčajne od 24 - 48h
Záruka najlepších cien
Záruka najlepších cien
zľavy až 90% na vybrané produkty

Podrobný popis

Viessmann Aquahome 30 SMART jednotka zmäkčovania vody
Voda. Zdanlivo nevyčerpateľný zdroj. Jej význam je čoraz väčší. Pijeme ju, umývame sa ňou, perieme oblečenie, dokonca ju používame na vykurovanie našich domovov, a predsa si málo všímame dôsledky jej používania. Až dovtedy, kým sa nepozrieme do čajníka a neuvidíme v ňom vodný kameň alebo nám kúrenár nevymení náš kotol za nový, pretože starý kotol je znefunkčnený vodným kameňom. Na šťastie, existuje spoľahlivý a dostupný spôsob, ako navždy odstrániť vodný kameň. Stačí, keď si v dome inštalujete zmäkčovač vody Aquahome a tvrdá voda sa hneď zmení na mäkkú vodu, len čo prejde cez špeciálnu vrstvu, ktorá sa nachádza vnútri zariadenia. Po úprave určitého množstva vody túto vrstvu automaticky očistí – zregeneruje – soľný roztok. Zariadenie Aquahome vyrába jeden z najlepších výrobcov na svete v oblasti systémov na úpravu vody, ktorý už viac ako 80 rokov udáva trendy v tejto oblasti. Zmäkčovače vody Aquahome majú unikátne, patentované riešenie, ktoré upravuje vodu komfortným spôsobom, šetrne voči životnému prostrediu.

 • Domáce spotrebiče, ktoré sú v styku s vodou, ako napr. práčka, umývačka a varná kanvica majú dlhšiu životnosť a náklady na ich používanie sú menšie
 • Vaňa, sprchovací kút, sanitárne armatúry nie sú pokryté vodným kameňom
 • Náklady na pracie, čistiace a umývacie prostriedky sa zníži dokonca až na 60%
 • Účty za energiu sa znížia až o 10%
 • Pokožka je zdravšia a hladšia - osoby, ktoré trpia zápalmi pokožky, pociťujú výrazné zlepšenie pokožky pri používaní mäkkej vody
 • Šetríme čas, lebo s mäkkou vodou sa lepšie upratuje
 • Vlasy sú čistejšie, viac sa lesknú a pri dotyku sú hebké
 • Látky sú trvalejšie a majú výraznejšie farby
 • Používaním menšieho množstva pracích prostriedkov chránime životné prostredie
 • Náklady na zariadenie Aquahome sa pri týchto výhodách môžu vrátiť za 2-4 roky
 • Pri SMART zariadeniach možnosť prepojenia s aplikáciou
 • Domáce spotrebiče, ktoré sú v styku s vodou ako napr.: práčka, umývačka, čajník majú dlhšiu životnosť a náklady na ich používanie sú menšie.
 • Vaňa, sprchovací kút, sanitárne armatúry nie sú pokryté vodným kameňom.
 • Náklady na pracie, čistiace a umývacie prostriedky sa znížia dokonca až na 60 %.
 • Účty za energiu sa znížia najmenej o 10 %.
 • Pokožka je zdravšia a hladšia. Osoby, ktoré trpia zápalmi na pokožke pociťujú výrazné zlepšenie pokožky pri používaní mäkkej vody.
 • Šetríme čas, nakoľko s mäkkou vodou sa ľahšie upratuje.
 • Vlasy sú čistejšie, viac sa lesknú a pri dotyku sú hebké.
 • Látky sú trvácnejšie a majú výraznejšie farby.
 • Používaním menšieho množstva pracích prostriedkov chránime 
  životné prostredie.
 • Náklady na zariadenie Aquahome sa pri týchto výhodách môžu vrátiť za 2 – 4 roky.
 • Pri SMART zariadeniach možnosť prepojenia s aplikáciou.

 

Balíková zostava pozostáva z:

 • úpravne vody Aquahome 30 SMART
 • 3 balíkov regeneračnej soli (spolu 75 kg)
 • testera Aquaset TH na určenie tvrdosti vody
 • mechanického filtra Epuroit I25-50

 

Aquahome 30-N je vhodná na zmäkčovanie vody z vodovodu pre väčšie rodinné domy:

Max.prietok = 2,8 m3/h
Max.výkon medzi regeneráciami pri tvrdosti vody 18°(liter) = 7000

rozmery: 438 x 524 x 1086


Aquahome 30 SMART

 • na zmäkčenie vody pre väčšie rodinné domy
 • max. prietok: 2,8 m3/h
 • max. výkon medzi regeneráciami pri tvrdosti vody 18° dH: 6100 l

Najčastejšia kladené otázky

Kedy je vhodné používať v dome zariadenie na zmäkčovanie vody? 

Keď bývame v oblasti, kde je tvrdá voda, obsahujúca veľké množstvo rozpustných solí (hlavne soli vápnika a horčíka), ktoré ničia domáce spotrebiče a ovplyvňujú veľa vecí v našom dome – od usadenín v kúpeľni až po straty na energii vo vykurovacích zariadeniach. 

Ako sa voda stáva tvrdou? 

Voda je univerzálnym rozpúšťadlom. Pri styku s pôdou a skalami sa v nej rozpúšťajú minerály (hlavne vápnik a horčík), ktoré počas zohrievania vody spôsobujú vznik vodného kameňa. 

Sú zmäkčovače Aquahome drahé? 

Stoja asi toľko, ako práčka dobrej kvality, ale na rozdiel od iných domácich spotrebičov, náklady na zmäkčovač vody Aquahome sa môžu vrátiť po 2 až 4 rokoch. Vďaka Aquahome zvýšime účinnosť nášho vykurovacieho systému, ušetríme peniaze na opravu domácich spotrebičov a tým predĺžime ich životnosť. Okrem toho znížime náklady na pracie a umývacie prostriedky. 

Aké špeciálne alebo stavebné úpravy sa vyžadujú pri inštalovaní zmäkčovača vody Aquahome? 

Inštalácia tohto zariadenia je relatívne ľahká, ak máme prístup k hlavnému uzáveru studenej vody, v blízkosti ktorého je elektrická prípojka, odtok odpadovej vody a ak máme k dispozícii trochu voľného miesta, môžeme začať s inštaláciou. 

Vyžaduje umiestnenie zmäkčovača Aquahome veľa miesta? 

Aquahome nevyžaduje veľa miesta, nakoľko ide o kompaktné zariadenie, to znamená, že pod krytom je zároveň aj nádrž na tabletovanú soľ, ktorá sa používa na regeneráciu filtračnej vrstvy. 

Je používanie tohto zariadenia komplikované? 

Obsluha zmäkčovačov Aquahome je jednoduchá. Pracujú automaticky a pri tom nie je potrebná obsluha užívateľa, s výnimkou pravidelného dopĺňania tabletovanej soli (obyčajne raz za niekoľko mesiacov). 

Kedy sa prejaví rozdiel v kvalite vody? 

Hneď. Pokožka, vlasy budú mäkšie a jemnejšie už po prvom umytí, bielizeň bude už po prvom praní jasnejšia a čistejšia. 

Je zmäkčená voda vhodná na pitie? 

Zmäkčená voda sa môže piť. Len osoby, ktoré majú slanú diétu, jedia bez soli, by mali byť opatrné. Pri zmäkčovaní 1 nemeckého stupňa tvrdosti vody pridávame na 1 liter vody asi 8,2 mg sodíka. Osoby, ktoré majú diétu bez používania soli by túto skutočnosť mali zohľadniť pri výpočte dennej spotreby soli. Pri vypití 3 litrov zmäkčenej vody denne vypijeme 344,4 mg sodíka, čo zodpovedá 0,87 g kuchynskej soli. Je to množstvo, ktoré obsahuje jeden krajec bieleho chleba. 


Výhody na prvý pohľad:

 • Domáce spotrebiče, ktoré sú v styku s vodou ako napr.: práčka, umývačka, čajník majú dlhšiu životnosť a náklady na ich používanie sú menšie.
 • Vaňa, sprchovací kút, sanitárne armatúry nie sú pokryté vodným kameňom.
 • Náklady na pracie, čistiace a umývacie prostriedky sa znížia dokonca až na 60 %.
 • Účty za energiu sa znížia najmenej o 10 %.
 • Pokožka je zdravšia a hladšia. Osoby, ktoré trpia zápalmi na pokožke pociťujú výrazné zlepšenie pokožky pri používaní mäkkej vody.
 • Šetríme čas, nakoľko s mäkkou vodou sa ľahšie upratuje.
 • Vlasy sú čistejšie, viac sa lesknú a pri dotyku sú hebké.
 • Látky sú trvácnejšie a majú výraznejšie farby.
 • Používaním menšieho množstva pracích prostriedkov chránime 
  životné prostredie.
 • Náklady na zariadenie Aquahome sa pri týchto výhodách môžu vrátiť za 2 – 4 roky.

Dodatočné parametre

Kategória: Úprava vody a úspora
Záruka: 2 roky
Nevypĺňajte toto pole:
P Avatar autora Aquahome 30 24.01.2023 10:27
Celý systém je veľké klamstvo. Keď dakoho zaujíma ako funguje Aquahome 30 môže my zavolať, ja Vám poviem pravdu! Mám doma Aquahome 30 už 2 roky. Nonstop je v oprave !!! Nevie sa poradiť studňovou vodou 35 dh tvrdosti. Každý tretí deň regeneruje živicu ! Pri spotrebe asi 150 l vody. Zmäkčená voda zanecháva fľaky na batérie atď...... č.: +421905509871
Odpovedať

Spoločnosť Viessmann sa kontinuálne mení z výrobcu vykurovacej techniky na poskytovateľa riešení pre kompletný obytný priestor. S týmto cieľom, už desaťročia vyvíja mimoriadne ekologické a energeticky účinné riešenia, ktoré zabezpečujú pre obytné priestory optimálnu teplotu v miestnosti, teplú vodu, elektrinu a dobrú kvalitu vzduchu. Spoločnosť Viessmann vo svojej integrovanej škále riešení plynule prepája produkty a systémy prostredníctvom platforiem a digitálnych služieb založených na správnych zdrojoch energie. K tomu sa radí celý rad doplnkových služieb. Všade, kde je to technicky možné, spoločnosť Viessmann používa obnoviteľné zdroje energie, vo všetkých ostatných prípadoch sa fosílne palivá využívajú čo najefektívnejšie. V ponuke má širokú škálu produktov, ktoré využívajú obnoviteľné zdroje energie medzi ktoré sa zaraďujú tepelné čerpadlá, fotovoltické moduly, solárne kolektory a kotly na biomasu.

Rodinná spoločnosť založená v roku 1917 pripisuje osobitný význam zodpovednému a dlhodobému konaniu, udržateľnosť je už pevne zakotvená v hodnotách spoločnosti. To je zrejmé aj z globálneho vyhlásenia o poslaní spoločnosti „We create living spaces for the generations to come - Vytvárame životný priestor pre budúce generácie.“ Za navrhovanie obytných priestorov pre budúce generácie zodpovedá 12 000-členná rodina Viessmann na celom svete.

Kompletná ponuka firmy Viessmann zahŕňa individuálne riešenia s efektívne pracujúcimi systémami a výkonmi do 1,5 do 120 000 kW pre všetky aplikačné oblasti a všetky zemi. Patria sem nástenné kondenzačné jednotky s výkonom 1,9 až 150 kW a stacionárne kondenzačné systémy 1,9 až 6. 000 kW ako aj blokové kogeneračné jednotky (BKJ) od 1,0 do 530 kWel resp. od 5,3 do 660 kWth. Blokové kogeneračné jednotky (BKJ) sú stavané na zemný plyn/bioplyn.

Ponuka regeneratívnych energetických systémov zahŕňa tepelné solárne zariadenia s plochými kolektormi a kolektormi s vákuovým rúrkami na ohrev pitnej vody, podporu vykurovania a solárne chladenie budovy, špeciálne vykurovacie kotly a spaľovacie zariadenia od 4 kW do 50 MW na pelety, tepelné čerpadlá s výkonom 1,7 až 2 000 kW na využívanie tepla zo zeme, spodnej vody ako aj okolitého vzduchu, či fotovoltaické systémy.

Aj pre siete diaľkového vykurovania a bioenergetické obce ponúka Viessmann všetko z jednej ruky – od prvej štúdie realizovateľnosti a plánovacích podkladov, cez dodanie všetkých potrebných komponentov ako sú bioplynové systémy, zdroje tepla, blokové kogeneračné jednotky, zemné vedenia tepla a bytové odovzdávacie stanice, až po stavbu a sprevádzkovanie.

S rozsiahlym sortimentom teplotne riadených miestností, výkonnýchi chladiacimi boxami a agregátmi,chladiacimii riešeniami pre potravinársky maloobchod ako aj príslušenstvo a služby – pokrýva skupina Viessmann aj oblasť chladu.

K svojmu ucelenému portfóliu ponúka Viessmann aj rozsiahlu paletu doplnkových služieb. Vlastná podniková Viessmann Akademie ponúka kúrenárom, projektantom, architektom, stavebným firmám, kominárom, technickým vzdelávacím inštitúciám rozsiahle školenia či možnosti ďalšieho vzdelávania. Týmto podnik pokrýva stúpajúcu potrebu kvalifikácie obchodných partnerov, ktorá vyplýva zo štrukturálnej zmeny na kúrenárskom trhu smerom k účinným technológiám a regeneratívnym energetickým systémom, ako aj z rozšírenia s tým súvisiaceho technologického spektra. Celosvetovo sa na podujatiach Viessmann Akademie zúčastňuje ďalšieho vzdelávania 92 000 odborníkov.

Ponuka služieb firmy Viessmann zahŕňa okrem iného aj pomoc zo strany Technickej služby, ponuku softvéru podľa potreby, podpora reklamy a predaja, ako aj jednoduchý objednávací systém, ktorý je cez internet k dispozícii 24 hodín denne.