VIESSMANN Aquahome DUO SMART_7938282

Kód: 7938282
Neohodnotené
Značka: VIESSMANN
1 803,60 € –16 %
VIESSMANN Aquahome DUO SMART_7938282
1 803,60 € –16 % 1 515 € 1 262,50 € bez DPH
Skladom (centrálny sklad) (5 ks)

VIESSMANN AQUAHOME DUO SMART KOMPAKTNÝ SYSTÉM 2V1 NA ÚPRAVU VODY

Detailné informácie

Doprava zdarma
Doprava zdarma
pri nákupe nad 200 €
Garancia originality
Garancia originality
kvality a pôvodu produktov
Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
zvyčajne od 24 - 48h
Záruka najlepších cien
Záruka najlepších cien
zľavy až 90% na vybrané produkty

Podrobný popis

Viessmann Aquahome DUO kompaktný systém 2v1 na úpravu vody
Aquahome DUO je optimálna kombinácia zmäkčovacej živice (20 l) a aktívneho uhlia (9 l). Ako zariadenie zaistí komplexnú úpravu vody? Voda prúdiaca do zariadenia najprv prechádza vrstvou aktívneho uhlia. Tá okrem iného odstraňuje zlúčeniny chlóru, ktoré majú negatívny vplyv na chuť a "vôňu" vody. Potom voda prechádza zmäkčovacou živicou, ktorá odstraňuje ióny vápnika a horčíka spôsobujúce tvrdosť vody. Keď sa ionová výmenná kapacita živice vyčerpá, regeneruje sa soľným roztokom. Počas regenerácie sa čistí vrstva aktívneho uhlia. Aktívne uhlie v zariadení má dvojitý prínos. Nielen, že filtruje vodu, ale aj predlžuje životnosť zmäkčovacej živice. Živica sa môže opotrebovať rýchlejšie, ak voda, ktorá preteká, obsahuje mechanické nečistoty a zlúčeniny chlóru. Aktívne uhlie v Aquahome DUO minimalizuje riziko zníženej životnosti ionexového filtra.

Inovácia v Aquahome DUO

 • Odstraňuje nepríjemnú chuť chlóru a zmäkčuje vodu (filter aktívneho uhlia a zmäkčovač v jednom)
 • Šetrí priestor a náklady pri servise
 • Nevyžaduje výmenu filtračných náplní
 • Má veľký podsvietený LCD displej s najpokročilejšími funkciami ovládacieho panela
 • Má podsvietený zásobník soli

Zariadenie Aquahome DUO je ideálnym riešením pre náročných obyvateľov väčších rodinných domov (nad 5 osôb), ktorí hľadajú:

 • Nové technológie
 • Vynikajúci výkon
 • Inteligentné riešenia poskytujúce úspory a pohodlie
 • Atraktívny dizajn

Zariadenie Aquahome DUO je dodávaný s kompletným štandardným príslušenstvom:

 • By-pass s ventilom s regulátorom tvrdosti vody
 • Ochranou proti pretečeniu
 • Odpadovou hadicou na vypúšťanie výplachovej vody

Aquahome DUO

 • kombinácia zariadení Aquahome a Aquacarbon
 • na zmäkčenie vody, zlepšenie jej chuti, vône a vzhľadu, učené pre rodinné domy
 • max. prietok: 2,9 m3/h
 • max. výkon medzi regeneráciami pri tvrdosti vody 18° dH: 5200 l
 • rozsah prietoku. 0,8 – 3,0 m3/h
 • rozmery: 438 x 524 x 1086 mm
 • Pri SMART zariadeniach možnosť prepojenia s aplikáciou.

Stanica na úpravu vody Aquahome SMART

Inteligentné riešenie problémov s tvrdou vodou.

Skoro v celej Slovenskej republike sú problémy s tvrdou vodou. Moderné, plne automatizované zmäkčovacie zariadenie na úpravu vody Aquahome SMART vám pomôže vyrovnať sa s nepríjemnými usadeninami v celom dome.

 

Znaky tvrdej vody v domácnosti:

 • Zničená inštalácia a domáce spotrebiče - už 1 mm usadeného vodného kameňa spôsobuje zvýšenie nákladov na vykurovanie približne o 20%. Kotly a ohrievače vody, práčky, umývačky riadu a kávovar sú obzvlášť náchylné na poškodenie.
 • Odolné usadeniny vodného kameňa - tvrdá voda spôsobuje ťažko odstrániteľné usadeniny svetlejšej farby, najmä na kúpeľňových armatúrach a kuchynskom riade.
 • Zničené oblečenie po vypraní - odevy vyprané v tvrdej vode sa aj pri použití aviváže rýchlejšie ničí, stráca farbu a hebkosť.
 • Suché vlasy a pokožka - tvrdá voda vysušuje a dráždi pokožku a zvyšuje riziko alergií a ekzémov, najmä u detí. Vlasy umyté v tvrdej vode sú suché, náchylné k lámaniu a matné.
 • Kozmetika a saponáty slabo penia - tvrdá voda zabraňuje dôkladnému rozpusteniu mydiel, pracích práškov a šampónov, preto je treba na umývanie alebo čistenie použiť väčšiu dávku týchto prostriedkov, a potom je ťažké ich dôkladne opláchnuť.

 

Stanice na úpravu vody Aquahome

Ako to funguje?

Po inštalácii stanice v kotolni, suteréne alebo technickej miestnosti preteká každá kvapka vody vrstvou zodpovednou za zmäkčenie a filtráciu vody. Každých pár dní sa zariadenie automaticky regeneruje pomocou soľného roztoku. Regenerácia prebieha vždy v čase najnižšej spotreby vody, napr. v noci. Okrem pravidelného pridávania tabletovanej soli, stanica nevyžaduje údržbu.

Riešenie problému

Inteligentné úpravne vody Aquahome SMART vyriešia problém s tvrdou vodou vo vašej domácnosti. Všetko, čo musíte urobiť, je nainštalovať zariadenie na hlavnú prípojku studenej vody, v blízkosti odtoku do kanalizácie a s prístupom k elektrike. Z vašich kohútikov a v inštalácii bude prúdiť mäkká voda, bezpečná pre spotrebiče a členov domácnosti. Zariadenie Aquahome DUO SMART je navyše vybavené aktívnym uhlím. Vodu nielen zmäkčí, ale aj prefiltruje, aby ste ju mohli piť priamo z vodovodu bez chuti chlóru.

Profitujte aj vy z týchto výhod

 • Efektívny spôsob, ako sa zbaviť tvrdej vody v domácnosti
 • Najlepšia ochrana vášho vykurovacieho systému a domácich spotrebičov pred škodlivými usadeninami vodného kameňa
 • Osvedčené a spoľahlivé zariadenia Viessmann, predávané po mnoho rokov autorizovanými partnermi, ktorí poskytujú záručný a pozáručný servis zariadení po celej krajine
 • Spoľahlivosť a bezporuchová prevádzka zaručujúca spoľahlivosť a bezpečnosť
 • Nová technológia
 • Komplexná úprava vody doma 
 • Vysoký výkon
 • Atraktívny dizajn zariadenia
 • Ekonomická a ekologická prevádzka

 

Dodatočné parametre

Kategória: Úprava vody a úspora
Záruka: 2 roky
Nevypĺňajte toto pole:
AA Avatar autora Aquahome duo 02.12.2022 01:22
Dobry den, poprosim Vas, ci je sucastou balenia Aquahome Viessman DUO Smart aj regeneračna sol, ci treba objednat zvlast. Dakujem Adamiova
Odpovedať

Spoločnosť Viessmann sa kontinuálne mení z výrobcu vykurovacej techniky na poskytovateľa riešení pre kompletný obytný priestor. S týmto cieľom, už desaťročia vyvíja mimoriadne ekologické a energeticky účinné riešenia, ktoré zabezpečujú pre obytné priestory optimálnu teplotu v miestnosti, teplú vodu, elektrinu a dobrú kvalitu vzduchu. Spoločnosť Viessmann vo svojej integrovanej škále riešení plynule prepája produkty a systémy prostredníctvom platforiem a digitálnych služieb založených na správnych zdrojoch energie. K tomu sa radí celý rad doplnkových služieb. Všade, kde je to technicky možné, spoločnosť Viessmann používa obnoviteľné zdroje energie, vo všetkých ostatných prípadoch sa fosílne palivá využívajú čo najefektívnejšie. V ponuke má širokú škálu produktov, ktoré využívajú obnoviteľné zdroje energie medzi ktoré sa zaraďujú tepelné čerpadlá, fotovoltické moduly, solárne kolektory a kotly na biomasu.

Rodinná spoločnosť založená v roku 1917 pripisuje osobitný význam zodpovednému a dlhodobému konaniu, udržateľnosť je už pevne zakotvená v hodnotách spoločnosti. To je zrejmé aj z globálneho vyhlásenia o poslaní spoločnosti „We create living spaces for the generations to come - Vytvárame životný priestor pre budúce generácie.“ Za navrhovanie obytných priestorov pre budúce generácie zodpovedá 12 000-členná rodina Viessmann na celom svete.

Kompletná ponuka firmy Viessmann zahŕňa individuálne riešenia s efektívne pracujúcimi systémami a výkonmi do 1,5 do 120 000 kW pre všetky aplikačné oblasti a všetky zemi. Patria sem nástenné kondenzačné jednotky s výkonom 1,9 až 150 kW a stacionárne kondenzačné systémy 1,9 až 6. 000 kW ako aj blokové kogeneračné jednotky (BKJ) od 1,0 do 530 kWel resp. od 5,3 do 660 kWth. Blokové kogeneračné jednotky (BKJ) sú stavané na zemný plyn/bioplyn.

Ponuka regeneratívnych energetických systémov zahŕňa tepelné solárne zariadenia s plochými kolektormi a kolektormi s vákuovým rúrkami na ohrev pitnej vody, podporu vykurovania a solárne chladenie budovy, špeciálne vykurovacie kotly a spaľovacie zariadenia od 4 kW do 50 MW na pelety, tepelné čerpadlá s výkonom 1,7 až 2 000 kW na využívanie tepla zo zeme, spodnej vody ako aj okolitého vzduchu, či fotovoltaické systémy.

Aj pre siete diaľkového vykurovania a bioenergetické obce ponúka Viessmann všetko z jednej ruky – od prvej štúdie realizovateľnosti a plánovacích podkladov, cez dodanie všetkých potrebných komponentov ako sú bioplynové systémy, zdroje tepla, blokové kogeneračné jednotky, zemné vedenia tepla a bytové odovzdávacie stanice, až po stavbu a sprevádzkovanie.

S rozsiahlym sortimentom teplotne riadených miestností, výkonnýchi chladiacimi boxami a agregátmi,chladiacimii riešeniami pre potravinársky maloobchod ako aj príslušenstvo a služby – pokrýva skupina Viessmann aj oblasť chladu.

K svojmu ucelenému portfóliu ponúka Viessmann aj rozsiahlu paletu doplnkových služieb. Vlastná podniková Viessmann Akademie ponúka kúrenárom, projektantom, architektom, stavebným firmám, kominárom, technickým vzdelávacím inštitúciám rozsiahle školenia či možnosti ďalšieho vzdelávania. Týmto podnik pokrýva stúpajúcu potrebu kvalifikácie obchodných partnerov, ktorá vyplýva zo štrukturálnej zmeny na kúrenárskom trhu smerom k účinným technológiám a regeneratívnym energetickým systémom, ako aj z rozšírenia s tým súvisiaceho technologického spektra. Celosvetovo sa na podujatiach Viessmann Akademie zúčastňuje ďalšieho vzdelávania 92 000 odborníkov.

Ponuka služieb firmy Viessmann zahŕňa okrem iného aj pomoc zo strany Technickej služby, ponuku softvéru podľa potreby, podpora reklamy a predaja, ako aj jednoduchý objednávací systém, ktorý je cez internet k dispozícii 24 hodín denne.